TİCARİ ve TEKNOLOJİK İŞBİRLİKLERİ

BRUK20160504001 Gömlek Üretimi İçin Partner Arayışı

İngiltere merkezli bir tekstil şirketi kendi markası için orta-üst seviye kıyafet üretimi yaptırmaktadır. Şirket tamamen İngiltere’den giden hammaddeler ile üretim yaptırmaktadır. Üretim şu an Çin’de yapılmakta olup termin süresinin kısaltılması için daha yakındaki bir imalatçı firma arayışı bulunmaktadır. Şirketin Çin, Polonya, Güney Kore, İtalya ve Bulgaristan’da satış kanalları bulunmaktadır. Özellikle pamuklu gömlek olmak üzere 24-50 yaş arası erkek giyimi için üretim yapılacaktır.

 

BRLT20160407005 Yalıtım Malzemesi Arayışı

Litvanyalı bir şirket baca ve metal bileşen imalatı yapmaktadır. Şirket bacalar, ısı eşanjörleri gibi ürünlerin yalıtımını sağlamak için ısı yalımı malzemesi aramaktadır. Bu malzemenin silikat seramik fiber veya kaya yününden imal edilmiş olması gerekmektedir.

 

BRIT20160405001 Araç Yedek Parça Arayışı

İtalya’da otomotiv yedek parça alanında çalışan bir şirket yedek parça imalatçıları aramaktadır. Şirket aftermarket olarak çalışmakta olup hem AB hem AB dışı ülkelerde imal edilen araçlar için ürün tedarik etmektedir. Triger kayışı kitleri, krank mili kasnakları, kayış gergi mekanizmaları, yakıt hortumları, EGR valfleri, direksiyon rulman setleri gibi ürünler aranmaktadır. Firma uzun süreli distribütörlük önermektedir. Aranan partnerin ISO 9001 sertifikası olması gerekmektedir.

 

BRDE20140923001 Baharat Arayışı         

Alman bir şirket domuz etinden çeşitli yiyecekler üretmektedir. Şirket ödüllü ürünü olan sosis için doğal/yapay dış kılıf ve baharat arayışı içindedir. 1991 yılında kurulmuş olan şirket yaygın bir dağıtım ağına sahip olup yıllık 250 tondan fazla ürün işlemektedir. Kılıflar IFS standartlarını karşılamalıdır.

 

BRSE20160211002 Organik Gıda Üreticisi Arayışı

2013 yılında kurulmuş olan İsveçli bir şirket snack bar imalatı yapmaktadır. Şirket yeni kurulmuş olmasına rağmen piyasada önemli bir yer edinmiş olup aylık 70.000 adetlik satış rakamına ulaşmıştır.  Şirket büyümekte olan talebi karşılayabilmek için üretim anlaşması imzalayabileceği partnerler aramaktadır. Şirketin HACCP’ye uygun olarak özel markalı ürünler, 42 derecenin altında üretilen işlenmemiş gıda ürünleri, GDO’suz ürünler, vegan ürünler, glutensiz ürünler gibi farklı çeşitte ürün talepleri bulunmaktadır.

 

TOES20151112003 Enerji Sektörü İçin Üstün Özellikli Seramik Tabanlı Kaplama             

 

Bask bölgesinden bir firma enerji sektöründe daha yoğun kullanılmak üzere, seramik tabanlı bir kaplama geliştirmiştir. Söz konusu kaplama yüksek sıcaklık içeren bölgelerde, makine ve kazan dairelerindeki ısı değiştiricilerinde, deniz suyu ile soğutma yapan eşanjörlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve elektroforetik yöntemle uygulanmaktadır. Firma üretim veya teknik işbirliği önermektedir.

 

TOSI20150723001 Dental İmplantlar İçin Biyo Aktif Ve Anti Bakteriyel Kaplama

 

Slovenyada bir araştırma enstitüsü anti bakteriyel özellikli titanyum veya titanyum bazlı alaşımlı kemik kaplaması geliştirmiştir. Anti bakteriyel özellikli bu yeni kaplama tozu yüksek yüzey alanı özelliği göstermesi sebebi ile suda da iyi çözünebilmekte olup dental uygulamalarda da kullanılabilmektedir. Enstitü lisans veya teknik işbirliği önermektedir.

 

TOFR20160414004 Talebe Özel Olarak Hazırlanan Endüstriyel Sızdırmazlık Malzemeleri

               

Burgundy – Fransa’da yerleşik bir firma çeşitli endüstriyel sektörlere hitap edebilecek nitelikte endüstriyel sızdırmazlık elemanlarının üretimini yapmaktadır. Firma bu sızdırmazlık elemanlarının üretimi ile ilgili olarak üretici firmalar ile anlaşmak istemektedir. Malzemelerin kullanılabileceği sektörler, nükleer, petrol & gaz, gıda ve farmasötik üretim sektörleridir.

 

TRLV20160419001 Kullanılmış Kamyon Lastiklerini Parçalayan Bir Sistem Arayışı

 

Litvanya’da bir firma nakliye üzerine faaliyet göstermektedir. Firma sağladığı servislerin uzantısı olarak kullanılmış kamyon lastiklerinin parçalanarak uygun boyutlara getirilmesi ve bir sonraki dönüştürme sürecine hazır duruma getirilmesini sağlayacak bir sistem arayışındadır. Arana sistem farklı boyutlardaki kullanılmış lastiklere göre ayarlanabilir olmalı, kesici bıçaklarının bakımı yapılabilmeli ve günde ortalama 100 lastiği işleyebilmelidir. Firma ticari anlaşma önermektedir.

 

TOHR20150907001 Elektrikli Akıllı Bisiklet

 

Hırvat bir firma, elektrikle çalışabilen akıllı bisiklet gerliştirmiştir. Bisikletin kalabalık şehirlerde ulaşım amacı ile kullanılabilmesi öngörülmektedir. Mevcut rakiplerine göre en önemli avantajları;

  • Çalınmaya karşı koruma sistemi bulunması.
  • GPRS özelliği.
  • VisioCloud teknolojisi ile sürüş istatistikleri oluşturabilmesi.
  • Akıllı telefon entegrasyonu.
  • Alarm sistemi.
  • Acil durumlarda otonom haberleşme ve kara kutu özelliği.
  • Otomatik vites geçişi.
  • IoT bağlantısı.
  • Navigasyon sistemi.

Firma bisiklet üreticileri ile anlaşarak söz konusu yenilikçi bisikletin diğer ülkelerde de üretilebilmesini amaçlamaktadır. Üretim ve / veya teknik işbirliği önerilmektedir.