BAŞARI ÖYKÜLERİ

Resim2

———————————————————

10. YIL NETWORK ÖDÜLLERİ YARIŞMASI’NDA

İLK 5’E GİRMİŞ BAŞARI ÖYKÜMÜZ

Gökmen Makine – Gram Equipment İşbirliği

Şirket kurucusu Ahmet Gökmen:

ahmet gökmen  «Bundan neredeyse 10 yıl kadar önce EBIC-Ege ile tanıştığımızda firmamızın kaderi değişti. Sadece yerelde sınırlı sayıda firma ile çalışırken ve pazarda daralmalar yaşarken EBIC-Ege bize can suyu verdi. Uluslararası düzeyde üretim yapan bir firma ile ortaklık kurmamızı sağladı. Gram Equipment ile bu işbirliği bugün bizi hayallerimizin ötesine taşıdı, sadece yerelde üretim yaparken büyük üretim arayışı ile bir anda uluslararası üretim yapan bir konuma taşıdı.»

gökmen

 

EGEÇAM Firmasından Yeni Bir İşbirliği

egeçam.jpg

7 Şubat 2008’ den buyana Avrupa Komisyonunun, büyük bir girişimle başlatmış olduğu Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network) projesinde EÜ EBİLTEM-TTO çatısı altında   EBIC-Ege  ofisi ismiyle çalışan ekip, bölge firmalarına yurtdışından yeni işbirlikleri bulmalarına tam destek veriyor. 60 ülkede 600 ofisiyle firmalara uluslararası boyutta işbirliği sağlayabileceği bir Network hazırlayan Avrupa İşletmeler Ağı, sayısız ortaklık anlaşmalarının imzalanmasını ön ayak olmuştur.

Bölgede yürütücülüğünü üstlenmiş EBIC-Ege, bunlardan en güncel olanını, geçtiğimiz Aralık ayında tanıştığı EGEÇAM firmasından Buğra Demirağ ile yaşamıştır. Zemin malzemeleri alanında 2003 yılından beri çalışmalarını sürdüren firma için Network!te bir iş birliği arayışı oluşturmuş ve yeni partnerliklere ulaşması adına çalışmalar yapmıştır. Oluşturulan bu arayışa sayısız başvuru gelmiş kendisiyle görüşmek ve iletişime geçmek isteyen firmalar olmuştur. EGEÇAM, bunlardan biri olan Finlandiyalı Parla Floor Ltd. firması ile 2 aylık bir süre zarfında yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bir anlaşmaya varmıştır.   Türkiye için Exclusive Distribütörlüğü, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler için de ayrı bir Distribütörlük anlaşmasına vardığını belirten Buğra Demirdağ, Türkiye ye ithalatını gerçekleştirmeye başladığı inovatif zemin kaplama ürünlerinin EGEÇAM firmasının cirosunda %3’lük bir büyüme sağlayacağını öngördüğünü ifade etmiştir.

Sizler de yurtdışından yeni işbirlikleri kurmak isterseniz bizlerle temasa geçebilirsiniz.